O mnie

       Jestem psychologiem i specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących psychologii śledczej i sądowej. Prowadzę szkolenia z tego zakresu (zakładka szkolenia) oraz zajmuje się sporządzaniem profili psychologicznych nieznanych sprawców przestępstw. Udzielam również porad i konsultacji psychologicznych w swojej poradni.
       Ukończyłem podyplomowe studium dla biegłych psychologów sądowych w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii i psychologię (specjalność - psychologia kliniczna) w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Odbywałem staż kliniczny na oddziale psychiatrii sądowej o wzmocnionym stopniu zabezpieczenia w szpitalu Tworkowskim (obecnie MSCZ im. prof. Jana Mazurkiewicza).
     Moim promotorem był prof. dr hab. Zbigniew Lew-Starowicz. Pod jego kierunkiem napisałem monografię pt.: Seryjni i wielokrotni mordercy - teoretyczny model kształtowania się skłonności oraz profilowanie psychologiczne i psycho-geograficzne. Jej celem była analiza wzorców zachowań oraz specyficznych cech psychicznych 40 seryjnych morderców działających na terenie Polski po 1949 roku. W trakcie moich badań nad tym zagadnieniem analizowałem akta w Sądach Okręgowych w: Jeleniej Górze, Piotrkowie Trybunalskim, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu i Zamościu. Osobiście badałem sprawców seryjnych i wielokrotnych morderstw, przebywających w zakładach karnych w Rzeszowie i Goleniowie.  Obecnie przygotowuje jej publikację.
       Przechodziłem szkolenia z profilowania psychologicznego nieznanych sprawców przestępstw w Centrum Psychologii Kryminalnej i praktyki w Komendzie Głównej Policji (sekcja policyjnej psychologii stosowanej). Posiadam praktyczne doświadczenie zawodowe w: opiniowaniu sądowo-psychologicznym, analizie akt sądowych, profilowaniu psychologicznym oraz badaniu osób cierpiących na parafilie i zaburzenia osobowości.

e-mail: Instytut_psyche@wp.pl

szkolenia i konsultacje psychologiczne:
   http://psychologia-szkolenia.blogspot.com
   http://psycholog-poradnia-psyche.blogspot.com

5 komentarzy:

 1. Witam,
  Prowadzisz bardzo ciekawy blog. Cieszę się, że udało mi się na niego trafić. Też jestem absolwentką psychologii zainteresowaną kryminologią. Niestety nie posiadam jeszcze na ten temat tak praktycznego doświadczenia jak Ty. Miałeś bardzo interesujący temat pracy magisterskiej. Ciekawi mnie jakie uzyskałeś wyniki podczas swoich badań...
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawiam się czy wśród polskich seryjnych morderców był ktoś , kto sam zgłosił się na policję, gdyż nie mógł już znieść czynów, których się dopuścił i musiał je wyznać, czując przy tym potrzebę poniesienia kary za zbrodnie. Do jakiego typu osobowości można zaliczyć taki ewentualny przypadek?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem na etapie pisania pracy licencjackiej o seryjnych mordercach na tle seksualnym. Miałam wgląd do wielu prac doktorskich, jednak z żadnej nie mozna było xerowac nawet literatury. Czy możesz mi polecic jakies tytuły ogólnodostepne?

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowity,przerażający i bardzo rzetelny blog

  OdpowiedzUsuń
 5. Przede wszystkim gratuluję bloga :)i podziwiam wkład włożony w całokształt zagadnienia i życzę dalszych sukcesów !

  M.S.

  OdpowiedzUsuń